Novinky

29.07.2020 Kroužky 2020/2021 - online přihlášky

On-line přihlášení do kroužků pro školní rok 2020/2021 bude možné v druhé polovině srpna.

27.05.2020 Angličtina

V pondělí 1.6.2020 odpadá výuka Angličtiny. Děkujeme za pochopení.

11.05.2020 Kroužky

Zájmové útvary ve školním roce 2019/2020 budou probíhat do 28.6.2020.

05.05.2020 Znovuotevření DDM

Od pondělí dne 11.5.2020 bude v omezeném režimu znovu otevřen DDM Žatec pro účastníky zájmových útvarů které se konají v budově DDM. Více informací v sekci Události.

10.03.2020 Opatření KORONAVIRUS

Vážení návštěvníci našich kroužků, s platností od 11.3.2020 RUŠÍME do odvolání všechny naše kroužky. O jejich znovuotevření vás budeme včas informovat. Děkujeme za pochopení.

25.02.2020 Karneval

Karneval na K500 je již vyprodaný. Všem na které se nedostalo se omlouváme.

Dům dětí a mládeže Žatec
je příspěvkovou organizací zřizovanou Ústeckým krajem.

Žatecké noviny (25.3.2020) – Koronavirus / vlna solidarity

25.03.2020 Žatecké noviny ze dne 25.3.2020Koronavirus vzbudil vlnu solidarity. Dobrovolníci šijí roušky a pomáhají seniorům.
 
Žatec (hm,id) Lidé nabízejí druhým pomoc s hlídáním dětí a venčením psů, jiní se snaží "na koleni" vyrobit látkové roušky a těžkých chvílích se nezapomíná ani na seniory, které nemoc ohrožuje nejvíce. V Žatci nabízejí pomoc nejen jednotlivci, ale také soukromé firmy. Dobrovolníci se sdružují na sociálních sítích, zakládají skupiny a dělají vše proto, abychom tuto dobu přečkali ve zdraví.
Na pozoru před nemocí Covid-19, kterou koronavirus způsobuje, by se měli mít zejména senioři. Lidem starším 70 let se doporučuje, aby nevycházeli ven, pokud to není nezbytně nutné. Pomoc seniorům při zvládání základních životních potřeb, včetně nákupu potravin a léků pomáhá Město Žatec i menší obce v regionu. Nabízí nákup a dovoz potravin, léků i zajištění roušek.
Na sociálních sítích vznikla z důvodu zavedení nouzových opatření spojených s šířením koronaviru skupina "Dobrovolníci v Žatci".
"Je pro všechny, kteří chtějí jakýmkoli způsobem pomoci městu Žatec a jeho obyvatelům nebo naopak pomoc hledají. Úkolem této skupiny je sjednotit všechny užitečné informace, odkazy, upozornění, kontakty, nabídky, poptávky, a další tipy týkající se momentální situace na jednom místě. Proto sdílejte zde a také ve svém okolí, co uznáte za vhodné. Ostatním můžeme pomoci například s hlídáním dětí, venčením mazlíčků, nákupem potravin či léků, vyzvedáváním balíčků, šitím roušek, psychickou podporou a podobně, "uvedla zakladatelka skupiny Michaela Stupková.
Zdaleka nejmasovější vlnu solidarity ale vyvolal nedostatek roušek, které šijí ženy doma "na koleni", podnikatelky, které musely své vozovny nebo učitelky v mateřských školách. Do šití se pustily dámy i v Domově dětí a mládeže v Žatci, organizaci Kamarád-LORM nebo Mateřském centru Sedmikráska. Zájem mají maminky s dětmi, ale také žatecká nemocnice, kde je roušek nedostatek a zásoby velmi rychle mizí. Od minulého pondělí šijí látkové roušky také v krejčovství  Světlany Rampasové v centru Žatce.  Objednávky se jen hrnou. V úterý dopoledne odevzdali prvních padesát kusů například Městské policii v Žatci. "Během pondělí jsme ušili asi 300 kusů. Přednostně pro naše městské strážníky, pro školky nebo pro pracovníky technických služeb. Šijeme roušky i pro děti. Na šití jsme tu střídavě tři. Velkou oporou je nám naše kamarádka Helena Dušková, která tu celou dobu s námi, vaří nám obědy, stříhá látku a dělá další přípravné práce," řekla nám minulý pátek majitelka Modního salonu Memphis Světlana Rampasová. I tato provozovna provozovna musí být pro veřejnost z nařízení vlády uzavřena. Objednávky tak vyřizují přes telefon. Do pátku se jim povedlo dodat městské policii dalších 150 kusů látkových roušek.
"Ostatní práce šla stranou, teď šiju je roušky," potvrdila nám i Lenka Zámečníková, která má ve svém krejčovství v Podměstí i "Zásilkovnu", a tak může být její provozovna v omezeném čase otevřena. Nedostatek jakýchkoliv roušek suplují i další krejčovství v Žatci, například to na poliklinice. Od zákazu vycházení bez roušek z minulého čtvrtka, je to jedna z mála možností, jak se k této ochranné pomůcce dostat. Všechny tyto dámy proto mají naše velké díky !
"Už ve středu, ještě před nařízením vlády,  bylo v ulicích našeho města vidět, že roušky či jakoukoliv ochranu částí obličeje začínáme nosit. Ukazujeme tím ohleduplnost vůči sobě i druhým. Lékaři říkají, že styl roušky "face to face", ať je z jakéhokoliv materiálu, omezí rozptyl kapének až  z osmdesáti procent. To je posun  ve zdravotní gramotnosti našeho národa. Noste roušky, chraníte sebe i ostatní," apeluje na obyvatele města i starostka Zdeňka Hamousová.
V souvislosti s šitím roušek se v minulém týdnu každý den tvořily také neobvyklé fronty před galanteriemi, kde dobrovolníci kupují materiál. Poptávka je také po šicích strojích. Dobrovolnice šijí roušky vyzývají ty, kteří mají doma šicí stroj a nepoužívají ho, aby ho pro dobré účely zapůjčili.
Foto: Hedvika Mašková

Soubor ke stažení (PDF)